Najczęściej zadawane pytania

Tak, nalewka z nagietka lekarskiego zawarta w globulkach Vagical wykazuje szerokie spektrum działania. Zarówno przeciwbakteryjne jak i przeciwgrzybiczne, stąd z powodzeniem może być stosowana, gdy jeszcze nie jest pewne, który typ infekcji wystąpił. Dodatkowo lek wykazuje działanie przeciwzapalne.

Specjalnie opracowane podłoże ma charakter hydrofilowy (dosłownie „lubiące wodę”), oznacza to że takiego środowiska potrzebuje by ulec rozpuszczeniu. Zanurzając globulkę w przegotowanej i ostudzonej wodzie przed aplikacją, zapewniamy takie środowisko i przyspieszamy rozpoczęcie działania leku.

Tak, Vagical jest lekiem bezpiecznym dla kobiet będących w ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Tak, Vagical jest lekiem działającym miejscowo na śluzówkę pochwy, stąd nie powoduje przenikania leku do mleka matki.

Vagical jest lekiem do stosowania doraźnego, gdy po 3-4 dniach stosowania globulek nie zostanie zaobserwowana poprawa, należy przerwać kurację i udać się do lekarza.

Tak, Vagical może być łączony z doustnymi preparatami. W przypadku stosowania dodatkowo preparatów dopochwowych należy zachować 2-3 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.

W trakcie miesiączki nie powinno stosować się preparatów dopochwowych. Z kuracją należy zaczekać do zakończenia miesiączkowania.

Vagical nie wymaga przechowywania w lodówce, temperatura pokojowa (do 25ºC) jest odpowiednia.